Projekt charytatywny w Leśnej

Dwie ciężarówki o ładowności 7,5 tony każda i trzy małe samochody dostawcze odebrały artykuły kuchenne z kilku ośrodków w Niemczech, Austrii i Szwajcarii. Nasi wolontariusze odebrali paczki w Weimarze, Erfurcie, Bambergu, Augsburgu, Benediktbeuren, Monachium, Oldenburgu, Dortmundzie, Koblencji, Ulm, Berlinie, Wiedniu, Graz oraz Bazylei. We wszystkich tych miejscach zostali bardzo ciepło przyjęci. Zapewniono im pyszne jedzenie oraz nocleg.

Po dostarczeniu artykułów do ośrodka pomocy społecznej w Leśnej, zostały one posortowane i estetycznie ułożone na stołach.

Pierwsza akcja odbyła się 27 czerwca i zaproszono na nią sto rodzin. W ciągu zaledwie 40 minut wszystkie artykuły kuchenne znalazły nowych właścicieli. W drugim dniu dystrybucji, 4 lipca, rozdawaliśmy zabawki oraz ubrania dla dorosłych i dla dzieci.

Wciąż pozostało na tyle dużo artykułów, abyśmy mogli zorganizować dwie kolejne akcje w naszej miejscowości – Pobiednej.

Chcielibyśmy przy okazji podziękować wszystkim ludziom, którzy wzięli udział w tym projekcie i w jakikolwiek sposób przyczynili się do jego realizacji. Czekamy na możliwość dalszej współpracy przy realizacji kolejnych takich przedsięwzięć w przyszłości.